Adana

Ulusal ciritçi Eda Tuğsuz, olimpiyat oyunlarından madalyayla dönmek istiyor:

ADANA (AA) – EREN BOZKURT – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek ulusal ciritçi Eda Tuğsuz, birinci defa katılacağı tertipte madalya almayı hedefliyor.

Elmas Lig'in Roma etabında bayanlar cirit atmada ikinci olup Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan ulusal sportmen Eda Tuğsuz, 2021'de düzenlenmesi planlanan olimpiyat hazırlıklarını Adana'da, Yüreğir Serinevler Atletizm Pisti'nde sürdürüyor.

Türkiye ve 23 yaş altı Avrupa rekorunu elinde bulunduran Eda Tuğsuz, birinci sefer katılacağı olimpiyatlarda başarılarına yenilerini eklemek istiyor.

Ulusal sportmen Eda, AA muhabirine, Kovid-19 sürecinde idmanlara bir müddet meskende devam ettiğini söyledi.

Yeni olağanlaşma sürecinin akabinde atletizm alanında çalışmalara başladıklarını anlatan Eda, şöyle konuştu:

“Olimpik bir atlet için meskende idman yapmak hayli güç lakin 1,5 aylık süreçte formdan düşmemek gayesiyle elimizden geldiğince konutta çalışmalarımızı sürdürdük. Pandemi süreci tüm dünyayı olduğu üzere rakiplerimi de etkilemiş durumda ama bir biçimde hayat devam ediyor. Idmanlarımız disiplinli bir halde sürüyor.”

– “Terimin son damlasına kadar ülkemi temsil edeceğim”

Eda Tuğsuz, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edeceği için memnun olduğunu lisana getirerek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Olimpiyat deneyimini birinci sefer yaşayacağım. Umarım gerilime kapılıp kendimi makûs hissetmem. Birçok memleketler arası tertipte yarıştım. Umarım onun havasında olur ve o deneyimlerim inşallah beni gerimden ittirir. Bu bir bayrak yarışı. Ülkemi temsil etmek için elimden ne geliyorsa yapacağım. 80 milyonu temsil ediyorum. Bu tarifsiz bir his. Tahminen kanımın değil lakin tabirin son damlasına kadar ülkemi temsil edeceğim.”

Idman verimliliğimi yükseltmek için elinden geleni yaptığını aktaran Eda, “Önümde her oyuncunun hayal ettiği olimpiyatlar var. Ben olimpiyat barajını geçtim. Artık hazırlanma evresindeyim, içim rahat. Idmanlarımı en yeterli biçimde yapıp 2021'de inşallah ülkemi temsil etmek istiyorum. 67,21'lik derecem natürel ki de ülkemize madalya getirecektir. Ben bu bantlarda olmayı canı gönülden istiyorum ve onun için çabalıyorum. Amacım final atmak.” sözlerini kullandı.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu