Mersin Haberleri

TBMM Plan ve Bütçe Komitesi Lideri Elvan Mersin’de Millet Bahçesi’ni gezdi:

MERSİN (AA) – TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın “Mersin ve İskenderun limanlarımızı, Beyrut Limanı'nın tekrardan inşa edilip, olağan işlevsel hale geleceği ana kadar Lübnan'ın ticari ve ekonomik faaliyetlerinde hizmetine sunacağımızı tabir ettik.” biçimindeki açıklamasına ait, “Mersin milletvekili, Mersin'de yaşayan bir kardeşiniz olarak elimizden gelen dayanağı vereceğiz.” şeklinde şeklinde konuştu.

Elvan, merkez Akdeniz ilçesindeki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu alanında üretimi devam Millet Bahçesi'ni gezdi.

Çalışmalarla ilgili bilgi alan Elvan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Elvan, burada etrafla bütünleşen bir bahçe yapılacağını belirterek, “Burada yapılan Millet Bahçesi son derece entegre ve epeyce büyük alanı kapsayacak. Büyük, tescilli ağaçların altında vatandaşlarımız dinlenebilecek, rahat bir nefes alabilecekler. Mersinli hemşehrilerimizin ömür kalitesini biraz daha üst çekmiş olacağız. Ben çok memnun ve huzurluyum.” şeklinde şeklinde konuştu.

Her yaş kümesinin bahçeyi kullanabilmesinin hedeflendiğini lisana getiren Elvan, bahçenin giriş kısmında engellilere yönelik tek katlı gençlik merkezi yapılmasının da planlandığını tabir etti.

Elvan, “Mersin'de bir şeyler yapacaksak, ortak akılla yapalım. Bunu birlikte yapalım, karar verelim. Herkesin 'evet' diyeceği projeler olsun. Bunu istek ediyoruz.” diye konuştu.

– Beyrut Limanı'ndaki patlama

Elvan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın, “Mersin ve İskenderun limanlarımızı, Beyrut Limanı'nın tekrardan inşa edilip, olağan işlevsel hale geleceği ana kadar Lübnan'ın ticari ve ekonomik faaliyetlerinde hizmetine sunacağımızı söz ettik.” açıklamasının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

“Mersin milletvekili, Mersin'de yaşayan bir kardeşiniz olarak elimizden gelen takviyesi vereceğiz. Bu kadar acıyı yaşamış bir ülkeye, katkı sağlamak Mersinliler ismine gurur verici.”

Elvan'a, Vali Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Ayhan Kızıltan eşlik etti.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu