Mersin Haberleri

Sinan Ören’in yeni amacı 400 metre engellide Türkiye rekoru

MERSİN (AA) – SERKAN AVCI – Mersin'de yapılacak Olimpik Deneme Yarışmaları'nda ter dökecek ulusal atlet Sinan Ören, 23 yaş altı erkekler 400 metre engelli kategorisinde Tuncay Örs'e ilişkin 13 yıllık Türkiye rekorunu kırmayı hedefliyor.

Ankara'da 18-19 Temmuz'da dönemin birinci açık saha müsabakalarının düzenlediği Ali Naili Moran Atletizm Pisti'nde uğraş eden 22 yaşındaki ulusal atlet, olimpiyat üçüncüsü Yasmani Copello'nun da koştuğu 300 metre yarışını 32.46'lık derecesiyle kazandı.

Sinan Ören bu vaktiyle, dünya şampiyonu unvanına sahip Ramil Guliyev'in, İsveç'in Karlstad kentinden düzenlenen Folksam Grand Prix 2016 yarışlarındaki 32.61'lik Türkiye rekorunu geçmeyi başararak, yeni rekortmen oldu.

Derecesi birebir vakitte 23 yaş altı Türkiye rekoru olarak da kayıtlara geçen Sinan, büyük sevinç yaşadı.

Belarus'un Minsk kentinde 31 Temmuz- 2 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Uluslarası Atletizm Yarışmaları'nda yarışan Sinan Ören, şampiyonanın birinci gününde 400 metre seçmesini 46.98 ile kazanıp, en düzgün derecesini 47 saniyenin altına indirmeyi başardı.

Ulusal atlet, tertibin ikinci gününde de derecesini 46.95'e çekerek iki sefer PB (personal best) yapıp, şampiyonayı ikincilikle tamamladı.

Mersin'de 6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Olimpik Deneme Yarışmaları'na katılacak Sinan, tertibin ikinci gününde 23 yaş altı erkekler 400 metre engelli kategorisinde Tuncay Örs'e ilişkin 13 yıllık Türkiye rekorunu kırmayı hedefliyor.

– Sinan Ören: “Ben inanıyorum ki çok âlâ bir derece gelecek”

Ulusal atlet Sinan Ören, AA muhabirine, çok güzel bir dönem geçirdiğini anlattı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çalışmalarına orta vermeden devam ettiğini anlatan Sinan Ören, “Sezon istediğim üzere geçiyor. Planladığım strateji doğrultusunda ilerliyor ve gayelerime ulaşıyorum.” şeklinde şeklinde konuştu.

Sinan, son periyotlarda yakaladığı çıkışla rekorlarla dolu bir dönem geçirdiğini belirterek, muvaffakiyetinin kendisine moral verdiğini aktardı.

Amaçlarını büyüterek yoluna devam ettiğini vurgulayan ulusal atlet, şunları kaydetti:

“Sıradaki maksadım Mersin'de düzenlenecek Olimpik Deneme Yarışmaları'nda 400 metre engellide Tuncay Örs'e ilişkin Türkiye rekorunu kırmak. Tuncay Örs'ün rekoru 50.70, ben en son 50.75 koşmuştum. Şu anki durumuma bakıldığında rekorun geleceğini görüyoruz. Rekoru kırmak için durmadan çalışıyorum. Ben inanıyorum ki çok âlâ bir derece gelecek. Kendi şehrimdeyim, doğup büyüdüğüm topraklarda konut sahibiyim. Benim tam olarak kırmak istediğim rekor buydu. Rekor gelirse tüm dönemin gerilimini, baskısını üzerimden atıp, çok keyifli olacağım.”

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu