Mersin Haberleri

Şehit er Mustafa Dağlı devrilen otobüse binmeden evvel annesinden helallik istemiş

MERSİN (AA) – Mersin’in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit düşen erlerden Mustafa Dağlı’nın annesi Raziye Dağlı, “Her gün beni arardı. ‘Anne akşam otobüse bineceğiz, hakkınızı helal edin’ şeklinde şeklinde konuştu. O benim ciğerimdi, kuzumdu.” şeklinde şeklinde konuştu.

Tarsus ilçesinde yaşayan Dağlı’nın annesi Raziye ve babası Ali Dağlı, oğullarının şehadet haberini alır almaz Mut Devlet Hastanesine gitti.

Raziye ve Ali Dağlı, kazada şehit olan 4 asker için hastane önünde düzenlenen merasime katıldı.

Anne Raziye Dağlı, merasim sonrası AA muhabirine, vakadan ötürü büyük ıstırap yaşadıklarını söyledi.

Oğlu Mustafa ile dün akşam görüştüğünü belirten anne Dağlı, “Her gün beni arardı. ‘Anne akşam otobüse bineceğiz, hakkınızı helal edin’ şeklinde şeklinde konuştu. O benim ciğerimdi, kuzumdu. ‘Gidiyoruz anne’ şeklinde şeklinde konuştu. ‘Yolunuz açık olsun’ şeklinde şeklinde konuştum. Bir ay olmamıştı gideli. Dostlar sağ olsun.” tabirini kullandı.

Şehidin babası Ali Dağlı ise kaza haberini televizyondan öğrendiklerini lisana getirerek, “Görüştüğümüzde KKTC’ye gideceğini söylemişti. En son akşam annesi, ağabeyi ve kardeşleriyle görüştü. Acımız büyük. Vatan sağ olsun.” diye konuştu.

Mersin’de askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 4 er şehit olmuş, 2 sürücü hayatını kaybetmiş, 27 kişi yaralanmıştı.


Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu