Adana

GÜNCELLEME – Gebe bayan hastaneye yetişemeyince uygulama noktasında bayan polisin yardımıyla doğum yaptı

ADANA (AA) – Adana'da, sancısının başlaması üzerine arabayla hastaneye götürülen gebeye, yardım istedikleri uygulama noktasındaki bayan polis doğum yaptırdı.

Merkez Yüreğir ilçesi Solaklı Mahallesi'nde yaşayan 9 aylık gebe Hüsne Aslan, sancısının başlaması üzerine eşinin kardeşi Selim Aslan ile hastaneye gitmek için arabayla yola çıktı.

Selim Aslan, yengesinin sancısının artması üzerine Adana-Karataş kara yolundaki uygulama noktasında durarak polisten 112 Acil Servis takımı çağırması için yardım istedi.

Uygulama noktasında misyonlu polis memuru Demet Çubukçu, sıhhat gruplarının beklendiği sırada sancısı ilerleyen Aslan'a arabada doğum yaptırdı.

Hüsne Aslan ve dünyaya gelen kız bebeği, sıhhat takımlarınca Marsa Bayan Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne götürüldü.

Öte yandan, Selim Aslan'ın arabasıyla uygulama noktasına gelmesi ve polisten yardım istemesi güvenlik kamerasına da yansıdı. Imgelerde, polis memuru Demet Çubukçu'nun 112 Acil Servis takımlarını araması ve daha sonra Hüsne Aslan'ın doğumuna yardım etmek için arabaya gitmesi yer alıyor.

– Bebeğe, bayan polisin ismi verildi

Hüsne Aslan, Marsa Bayan Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ndeki tedavisinin akabinde, dünyaya gelen bebeği ve eşinin kardeşi Selim Aslan ile birlikte doğumuna yardımcı olan polis memuru Demet Çubukçu'yu ziyarete gitti.

Çubukçu burada, dünyaya gelen çocuğu kucağına alarak sevdi, annesi ve amcasıyla sohbet etti.

Anne Aslan, dünyaya getirdiği kız çocuğuna polis memuru Demet Çubukçu'nun ismini verdiğini söyledi.

Selim Aslan da uygulama noktasında misyon yapan Çubukçu ve meslektaşlarına tatlı ikram etti.

– “Mutluyum, hoş bir duygu”

Polis memuru Çubukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok memnun ve gururlu olduğunu söyledi.

Vazife yaptıkları sırada bir kişinin uygulama noktasına gelerek yardım istediğini anlatan Çubukçu, şöyle konuştu:

“Beyefendi uygulama noktasına geldi, araçta doğum yapmak üzere bir bayan olduğunu söyledi. Ambulansın geldiği sırada doğum başlamıştı. Doğumu gerçekleştirdik, bebek dünyaya geldi. Hepimiz çok memnun olduk. Bebek birinci doğduğunda ağlamıyordu. Kalçasına vurunca ağlamaya başladı, her şeyin olağan olduğunu anladık. Tahminen annelik, tahminen kadınlık hissiyle mı hareket ettim bilemiyorum lakin onu yapmam gerekiyordu. Buna inandım ve doğum gerçekleşti.”

Çubukçu, bebeğe isminin verilmesiyle ilgili, “Mutluyum, hoş bir his. İnsan gurur duyuyor. Bu türlü bir vakaya şahit olmak da onu verici. Polis her zamanki üzere her şeye yetişebiliyor.” şeklinde şeklinde konuştu.

Amca Selim Aslan da hastaneye gittikleri sırada yardım için durdukları uygulama noktasında doğumun gerçekleştiğini belirterek, “Bize yardımcı oldular, çok teşekkür ederiz. Bu memnun anımızı bir arada paylaşmak istedik. Onun için tekrar uygulama noktasına geldik, tatlı ikramında bulunduk.” sözlerini kullandı.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu