Mersin Haberleri

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor yeni dönem hazırlıklarına başladı

MERSİN (AA) – Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi gruplarından ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, yeni dönem hazırlıklarına başladı.

Kulübün Yenişehir ilçesindeki tesislerinde gerçekleştirilen dönemin birinci idmanında basketbolcular, başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu idaresinde çalıştı.

Kulüp lideri Ali Adalıoğlu, basın mensuplarına, yeni dönemde gayelerinin en yeterli dereceyi yapmak olduğunu söyledi.

Argümanlı bir ekip kurduklarını aktaran Adalıoğlu, “Türk oyuncularımız epey yeterli. Yabancılardan Alina Iagupova tek başına bir ekip. Başarılı bir dönem olacağına inanıyorum. Tüm kadrolara muvaffakiyetler diliyorum. Seyir keyfi yüksek bir lig olacaktır.” diye konuştu.

Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine dikkat ederek döneme hazırlanacaklarını aktardı.

Genç ve istekli bir ekip oluşturduklarını lisana getiren Yıldızoğlu, şunları kaydetti:

“Eski yabancılarımızı geri getirdik. Bir yabancı daha gelecek ve kadromuz tamamlanacak. Oyunu tam alanda oynayabilen, sporseverlere keyif veren bir grup olma uğraşı içerisinde olacağız. Sporseverler de bizi yalnız bırakmazlarsa dönem içerisinde âlâ bir ekip olacağız diye düşünüyorum. Geçen sene sıkıntı anlar yaşadık. Bir evvelki sene final oynadık. Bizim hedefimiz her platformda maçı kazanmak olacak. Eğlenerek kazanma anlayışı oluşturduk.”

Genç oyunculardan Gökşen Fitik de maksatlarının en düzgün dereceyi elde etmek olduğunu, sporseverlere uygun basketbol izleteceklerini belirtti.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu