Adana

Altın Koza’nın ödüllü sinemaları açık hava sinemasında seyirciyle buluşacak

ADANA (AA) – Adana Büyükşehir Belediyesi, Altın Koza Sinema Festivali'nin ödüllü sinemalarını açık hava sinemasında seyirciyle buluşturacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, yazlık sinema geleneğinin yaşatılması gayesiyle düzenlenecek gösterimin, 19 Ağustos'ta Merkez Park Amfi Tiyatro'da başlayacağı kayşeklinde şeklinde konuştuldi.

Altın Koza Kültür Sanat ve Turizm Hizmetleri tarafından düzenlenecek açık hava gösterimlerinde Adanalı sinemaseverler haftada üç gün sinema izlemenin keyfini yaşayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de takviyesiyle hayata geçirilecek yazlık sinema gösterimleri fiyatsız olacak.

Gösterimler kapsamında her hafta çarşamba, cuma ve cumartesi günleri Altın Koza Sinema Festivali'nde ödül alan ve gişede izlenme rekorları kıran sinemaların yanı sıra Türk sinemasının klasikleri de izleyiciyle buluşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Adana'nın, Türk sinemasına can damarı olmuş bir kent olduğunu kaydetti.

Yazlık sinemaların kıymetli bir kıymet olduğunu belirten Karalar, “Şehrimizin sıcak yaz akşamlarında, nostaljik bir geleneği yaşatmak ve hoş anları paylaşmak için hemşehrilerimizi, pandemi şartlarında gerekli önlemlerin alınacağı yazlık sinema gösterimlerine bekliyoruz.” tabirini kullandı.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu