Adana

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, Erdoğan’ın “müjde” açıklaması ilgiyle izlendi

ADANA (AA) – Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de vatandaşlar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Karadeniz'de doğal gaz keşfine” yönelik “müjde” açıklamasını ilgiyle izledi.

Erdoğan'ın televizyonlardan canlı yayınlanan açıklamasını Adana'da kimi vatandaşlar kıraathaneler ve kafelerden, kimileri da cep telefonları üzerinden takip etti.

Esnaf da iş yerlerindeki televizyonlarından izlediği Erdoğan'ı, doğal gaz keşfine yönelik açıklamaları sırasında alkışladı.

Yayını izleyen Orhan Can, AA muhabirine, keşfin ülke için iyi uğurlu olmasını dileyerek, “Ülkemizin en büyük cari açığı güç alanında. Güç alanındaki cari açığımız da azalırsa kim meblağ bizi? Araba geliyor, uçaklar geliyor Allah'ım esirgesin.” şeklinde şeklinde konuştu.

– Mersin

Mersin'de de vatandaşlar, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nden yapılan canlı yayını iş yerlerindeki televizyondan takip etti.

AK Parti Vilayet Başkanlığında da Erdoğan'ın konuşması ilgiyle izlendi. Vilayet Lideri Cesim Ercik ve çok sayıda partili, doğal gaz keşfine dair açıklamayı alkışlarla karşıladı.

Ercik, keşfin güzel ve uğurlu olmasını dileyerek, “Büyük Türkiye” yolunda tarihi bir güne tanıklık edildiğini aktardı.

– Hatay ve Osmaniye

Hatay'da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını dikkatle takip etti. Kimi esnaf iş yerlerindeki televizyonlardan kimisi de cep telefonlarından tarihi açıklamayı izledi. Esnaf Osman Toprak, emeği geçenlere teşekkür ederek keşfin iyi olmasını diledi.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde vatandaşlar, kıraathaneler ve iş yerlerindeki televizyonlardan Erdoğan'ın açıklamasını ilgiyle takip etti.

Editör

Aktif 33 - Mersin Haberleri'nin yanı sıra, Türkiye'nin her köşesinde olanı biteni sizler için hazırlar, gündeme taşır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu